Zajímavosti
v okolí


Hartmanice

Hartmanice jsou pravděpodobně nejstarší obcí pomezního hvozdu, který byl Kelty nazýván Gabreta. Obec leží na hranici Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava pod úbočím Hamižné hory v nadmořské výšce 712 m.
V Hartmanicích je veškerá občanská vybavenost: obchody, restaurace, kavárna, pošta, mateřská i základní škola, lékaři, knihovna, turistické informační centrum, koupaliště, lyžařský areál, víceúčelové hřiště a mnoho dalšího. Za zmínku stojí také nevýše položená synagoga v Čechách.
Síť značených turistických stezek a cyklotras navazujících na stezky v národním parku řadí Hartmanicko mezi turisticky vysoce atraktivní oblasti. Lze odtud podnikat výlety k šumavským ledovcovým jezerům, slatím, řekám a vrcholům. Kříží se zde dvě velké známé trasy Klostermanova cesta a Vintířova stezka, ale najdeme tu i celou řadu dalších neméně zajímavých tras a turisticky oblíbených míst, které stojí za návštěvu.

harzmanice sjezdovka
offpark

Výlety a sport

V nedalekém okolí Hartmanic naleznete kromě nádherné přírody NP a CHKO Šumava také celou řadu zámků, hradů, zřícenin, kaplí, muzeí, skláren, vyhlídkových míst, rozhleden, skanzenů, arboreí, vodních nádrží a mnoho dalšího.
Pobyt na Šumavě si můžete zpestřit například výletem za vlky v Srní nebo jeleny a rysy u Kvildy, případně toulkami za skleněnými sochami.

Lyže – Hartmanice, Kašperské hory nebo ski and bike Špičák v Železné Rudě
Koupaliště a aquaparky – Hartmanice, Sušice, Horažďovice, Strakonice
Offpark.cz - lanová centra, terénní koloběžky, rafty, in-line brusle, paintball

Na své si tu přijde každý. Další zajímavé tipy na výlety ZDE

V okolí najdete


Sušice

11km

letní koupaliště, aquapark, zimní stadion, lezecká stěna, sportovní hala, muzeum Šumavy, zvonice patera Ferdy, Kapucínský klášter

Kašperské hory

15km

ski areál, multifunkční sportovní hala, bylinné lázně, muzea (Šumava, historické motocykly, české hračky, seismometrie), hrad Kašperk, Kašperskohorský skříňový betlém, kruhová kašna, pranýř, kostely, pozůstatky těžby zlata

Železná Ruda

20km

lyže, ski-touringové trasy, běžecký areál Belveder, koupaliště, bike park, bowling, muzea (Šumava, pivovarnictví, český kráter), pohádková dílna a ráj skřítků, zámeček z roku 1706, enviromentální centrum

Klatovy

30km

obchodní centra, letní koupaliště, aquapark, zimní stadion, lezecká stěna, sportovní hala,